|

„Weekend na wsi” - weź udział w konkursie i powalcz o atrakcyjne nagrody!

Przypominamy o trwającym konkursie „Weekend na wsi”. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.

Celem konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego i promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.

W tegorocznej edycji konkursu udział mogą wziąć właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.  

Wojewódzki konkurs ,, Weekend na wsi”  podzielony został na kilka kategorii tematycznych.

  • I kategoria: „Tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne” - czyli czynne gospodarstwo rolne, w którym turystom są oferowane usługi noclegowe oraz inne aktywności rekreacyjne związane z funkcjonowaniem tego gospodarstwa;
  • II kategoria: „Obiekt noclegowy na obszarach wiejskich” - czyli obiekt, w którym turystom oferowane są różne formy wypoczynku odbywające się na obszarach wiejskich, wykorzystując ich zasoby i walory. Obiekt prowadzi działalność turystyczną, która nie jest związana z gospodarstwem rolnym;
  • III kategoria: „Dzień pełen atrakcji na wsi” - czyli obiekt, w którym świadczone są usługi turystyczne bądź miejsce promujące turystykę na wsi, gdzie turystom oferowany jest  jednodniowy pobyt z wykorzystaniem przygotowanych przez właścicieli atrakcji, bez możliwości noclegu.

W każdej z trzech kategorii przewidziano nagrody finansowe:

  • I miejsce – 5 000,00 zł
  • II miejsce – 4 000,00 zł
  • III miejsce – 3 000,00 zł

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 15 lipca 2021 roku.

Regulamin konkursu (pobierz)

Do konkursu można zgłosić się w szybki sposób poprzez wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego tutaj
lub w sposób tradycyjny poprzez pobranie (formularz zgłoszeniowy, oświadczenia i zgody), wydrukowanie, wypełnienie i wysłanie formularza wraz z dodatkowymi dokumentami na adres siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.