|

Rusza konkurs dla KGW "Kulinarne inspiracje Łódzkiego"

Zarząd Województwa Łódzkiego serdecznie zaprasza na Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się w niedzielę 18 sierpnia 2024 r. w Spale. Podczas tegorocznych Dożynek odbędzie się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego pn. „Kulinarne inspiracje Łódzkiego”. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, które chcą wypromować lokalne potrawy/wypieki powstałe w oparciu o tradycyjne receptury zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs podzielony jest na następujące kategorie:

  • I kategoria: „Mięsne specjały” – w ramach tej kategorii, zgłoszona może zostać potrawa o charakterze wytrawnym (podana w wersji na gorąco, bądź na zimno);
  • II kategoria: „Zupy z chałupy” – w ramach tej kategorii, zgłoszona może zostać potrawa o charakterze wytrawnym (podana w wersji na gorąco, bądź na zimno);
  • III kategoria: „Słodkie fantazje” – w ramach tej kategorii, zgłoszone mogą zostać  wyroby cukiernicze, ciasta, desery;
  • IV kategoria: „Dziarskie jarskie” – w ramach tej kategorii, zgłoszona może zostać potrawa o charakterze wytrawnym lub słodkim (podana w wersji na gorąco, bądź na zimno).

W każdej z czterech kategorii konkursowych przyznaje się po trzy nagrody finansowe w wysokości:

  • I miejsce – 6 000,00 zł brutto,
  • II miejsce – 4 000,00 zł brutto,
  • III miejsce –  2 000,00 zł brutto

Dodatkowo przewidziane są trzy wyróżnienia po 1 000,00 zł brutto w każdej kategorii.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy.  

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • wypełniony formularz zgłoszeniowy do konkursu, zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu;
  • szczegółowy opis przygotowania potrawy/wypieku wraz z krótkim opisem historii jej/jego powstania;
  • oświadczenie i zgody uczestnika Konkursu, zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu.

W konkursie może uczestniczyć maksymalnie 100 KGW, łącznie we wszystkich czterech kategoriach. W przypadku, gdy do konkursu zgłosi się więcej niż 100 KGW o uczestnictwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszenia, przy czym pierwszeństwo mają zgłoszenia, które dotarły do Organizatora wcześniej.

KGW zgłaszające się do konkursu może wziąć udział wyłącznie w jednej z czterech kategorii konkursowych.

Formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami należy przesłać do Organizatora za pomocą formularza elektronicznego. Dla reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich, zakwalifikowanych do konkursu „Kulinarne inspiracje Łódzkiego” zapewniamy namioty o wymiarach 3mx3m wraz ze stolikiem i krzesłami oraz dostęp do prądu i bieżącej wody. 

Za promocję i reprezentowanie Województwa Łódzkiego, obejmujące przygotowanie stoiska wystawienniczego promującego tradycyjne potrawy i produkty regionalne oraz sztukę i kulturę ludową, z KGW zostaną zawarte umowy na kwotę 2000 zł brutto. Zapłata ww. kwoty zostanie dokonana po wykonaniu przedmiotu umowy, w terminie 30 dni od daty doręczenia do Urzędu Marszałkowskiego poprawnie wystawionych faktury/rachunków. Wykonawca umowy nie jest zobowiązany do dokumentowania wydatków poniesionych na przygotowanie stoiska/potraw.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 31.07.2024 roku!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu
Plakat