|

Wielki finał „Bitwy Regionów” - Koła Gospodyń Wiejskich nagrodzone

Policzki wieprzowe z ciapkapustą zyskały największe uznanie jury podczas finału ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Tym samym zwycięzcą i zdobywcą 25 tysięcy złotych zostało Koło Gospodyń Wiejskich Zimna Wódka z woj. opolskiego. Ostatnie zmagania konkursowe „Bitwy regionów”, które odbyły się 10.12 w Domu Polonii w Pułtusku, obserwowali wiceministrowie resortu rolnictwa: Anna Gembicka, Rafał Romanowski i Krzysztof Ciecióra. Nagrody wręczał wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Zwycięzcy 7. edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Zimna Wódka" – woj. opolskie –  za policzki wieprzowe z ciapkapustą.

  2. Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie – woj. małopolskie –  za knedle ze śliwkami.

  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Krzekotowie – woj. kujawsko-pomorskie – za szynkę parzoną z kością– wielkanocną.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Koła Gospodyń Wiejskich w Szwedach Szwedowianki – woj. podkarpackie – za szwedzika i dla Koła Gospodyń Wiejskich Bystra Woda Brzeźnica – woj. lubuskie – za gołąbki postne. Podczas uroczystego wręczania nagród wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk powiedział: – W całej edycji konkursu wzięło udział ponad 3 tysiące kół gospodyń wiejskich. Wszystkim gratuluję i już zapraszam wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Finalistą Bitwy Regionów w województwie łódzkim zostało Koło Gospodyń Wiejskich Zapolanki, które przygotowało potrawę - kluski żelazne z żeberkami i kapustą zasmażaną. Serdecznie gratulujemy!


Więcej informacji pod linkiem