Województwo Łódzkie organizuje bezpłatne szkolenie online pn. „Turystyka wiejska jako trend i alternatywa w czasie pandemii COVID-19”.
Szkolenie skierowane jest do osób prowadzących działalność turystyczną na obszarach wiejskich lub planujących rozpoczęcie działalności związanej ze świadczeniem usług turystycznych na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.
Celem szkolenia jest promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. Celem szkolenia jest również motywacja właścicieli gospodarstw czy obiektów turystycznych do podnoszenia jakości usług świadczonych w zakresie turystyki wiejskiej i agroturystyki. Szkolenie ma za zadanie zachęcić uczestników szkolenia do zakładania pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich oraz wskazać na możliwość rozwinięcia istniejącego gospodarstwa rolnego o dodatkowe źródło dochodu jakim są usługi turystyczne.
Szkolenie online odbędzie się 5 listopada 2021 r. w godz. 09.00-16.30, na platformie ClickMeeting.
W programie szkolenia m.in.:
- Działalność w zakresie turystyki wiejskiej i agroturystyki, a przepisy prawne.
- Możliwość wsparcia finansowego podejmowanej działalności turystycznej na obszarach wiejskich.
- Przyjmowanie gości – podstawy psychologii w turystyce wiejskiej i agroturystyce. Budowanie relacji z klientem, obsługa klienta kluczem do budowania pozytywnego wizerunku. Odbiorcy ofert turystyki wiejskiej.
- Marketing w turystyce wiejskiej i agroturystyce – promocja, reklama, jakość świadczonych usług, produkt turystyczny.
- Promocja obiektu – tworzenie skutecznej oferty obiektu.
- Internet jako forma sprzedaży (zasady pozycjonowania, wyszukiwarki produktowe, portale ogłoszeniowe, newslettery, kody promocyjne itp.).
- Strona internetowa i jej znaczenie w branży turystycznej – analiza stron internetowych, Facebook`a uczestników szkolenia.
Szkolenie poprowadzi pani dr Agnieszka Gandecka - absolwentka kierunku Socjologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze (1999). Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie Socjologii uzyskała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w 2009 roku. Autorka licznych opinii i publikacji z zakresu turystyki kulturowej, socjologii turystyki oraz turystyki realizowanej w regionie lubuskim. Jej dorobek naukowy odnosi się do dziedziny nauk społecznych, dyscypliny nauk socjologicznych oraz nauk o zdrowiu. Problematyka jej analiz koncentruje się na turystyce jako zjawisku społecznym, turystyce kulturowej oraz regionalnych możliwościach budowania potencjału turystycznego.
Jak wziąć udział w szkoleniu?
W celu uczestniczenia w bezpłatnym szkoleniu, prosimy już dziś o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail:
asia@eurogrupa.pl
Więcej informacji pod numerem telefonu:
696 850 563
Zakwalifikowanym uczestnikom zostanie przesłany link do platformy szkoleniowej wraz z podaniem instruktażu w przedmiocie logowania.