|

Modne gospodynie zaprezentowały się w Sieradzu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu zamienił się w sobotę w profesjonalny wybieg mody. Odbyły się tutaj lokalne eliminacje konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Dom Kultury. Przekonaliśmy się, że „Modna gospodyni pięknym życie czyni”. Podczas pokazu mody mogliśmy podziwiać stroje inspirowane folklorem województwa łódzkiego, a zaprojektowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Kreacje oceniała m.in. Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.

- Konkurs jest inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i cieszy nas tak duże zainteresowanie nim. Dziękuję wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskim za udział w pokazie – mówiła Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. – Dzisiejsze eliminacje pokazały nam piękny folklor ziemi sieradzkiej oraz wieluńskiej.

Gospodynie zaprojektowały i uszyły stroje inspirowane lokalnym folklorem i współczesnymi trendami modowymi.

- Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jestem pod ogromnym wrażeniem pokazu i gratuluję pomysłów – mówił Dawid Mazurkiewicz, członek jury.

W Sieradzu zaprezentowały się gospodynie należące do Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: łaskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i zduńskowolskiego.

- Przygotowałyśmy wyjątkowy strój. To współczesna sukienka plisowanka, a do niej dopięty jest tradycyjny fartuszek. Strój uzupełnia chusta, bolerko i kolia, wszystko wykonane na szydełku. Nie mogło oczywiście zabraknąć pasków, które nawiązują do folkloru sieradzkiego  – opowiadała pani Ela Urbaniak z Koła Gospodyń Wiejskich ze Strońska.

Wszystkie kreacje były piękne, starannie wykonane i dokładnie przemyślane.

- Dziękuję publiczności za doping. To mi bardzo pomogło podczas pokazu – mówiła pani Janka Fisiak z Koła Gospodyń Wiejskich w Niesięcinie. – Zaprezentowałam lekki, powiewny strój z motywami kwiatowymi, które zwiastują wiosnę. Taki ubiór poprawia humor.

Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal, który zaśpiewał swoje największe przeboje.

Do finału konkursu zakwalifikowały się: KGW w Szadku, KGW „Suliszewiczanki”, KGW w Rososzy, KGW w Jadwichnie, KGW w Bobrownikach, KGW w Annopolu Nowym, KGW w Wygiełzowie, KGW „Kustrzyce”, KGW w Złotnikach oraz KGW „Dobrowianki” z Dobrej.

Sieradz był drugim miastem, w którym odbyły się lokalne eliminacje do konkursu. Wcześniej Koła Gospodyń zaprezentowały się w Łowiczu. Przed nami jeszcze pokazy w Stefanówce w powiecie piotrkowskim (24 lutego) i Skierniewicach (9 marca). Finał konkursu odbędzie się na 23 marca w Łodzi.

Więcej informacji pod linkiem: