|

Konkurs kulinarny dla KGW - Bitwa Regionów 2023

Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów to coroczna impreza, w której biorą udział setki izb i stowarzyszeń gospodyń wiejskich w regionach i zmagają się w poszukiwaniu najlepszej kuchni regionalnej. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja bogactwa i różnorodności regionalnych tradycji kulinarnych oraz zachęcenie do aktywności społecznej i kulturalnej na wsi. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, przy współpracy z Agencją Odbudowy i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To dzięki ich wsparciu i inicjatywie koła gospodyń z całej Polski mogą zaprezentować swoje umiejętności kulinarne.

Konkurs podzielony jest na kilka etapów. W pierwszym etapie jury ocenia zgłoszone potrawy i wyłania finalistów z każdego regionu. Następnie w każdym regionie odbywa się runda wstępna, w której uczestnicy walczą o miejsce w finale. W "walce" chodzi nie tylko o stworzenie pysznego dania, ale także o jego prezentację i opowiedzenie o tradycjach kulinarnych regionu. Zwycięzca otrzymuje nagrodę i tytuł najlepszego kucharza w regionie. Konkurs jest niepowtarzalną okazją dla kół i stowarzyszeń gospodyń wiejskich do zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych i promocji lokalnej kuchni. To także doskonała okazja do integracji mieszkańców wsi i budowania więzi społecznych.

Nagrodami w Konkursie będą nagrody pieniężne oraz nagrody dodatkowe przyznawane na każdym etapie Konkursu:

Etap I – za zajęcie:
A) I miejsca nagroda pieniężna o wartości 2 000 zł brutto (słownie: dwa tysiące złotych),
B) II miejsca nagroda pieniężna o wartości 1500 zł brutto (słownie: tysiąc pięćset złotych),
C) III miejsca nagroda pieniężna o wartości 1000 zł brutto (słownie: tysiąc złotych);

Etap II – za zajęcie:
A) I miejsca nagroda pieniężna o wartości 5 000 zł brutto (słownie: pięć tysięcy złotych),
B) II miejsca nagroda pieniężna o wartości 3 500 zł brutto (słownie: trzy tysiące pięćset złotych),
C) III miejsca nagroda pieniężna o wartości 2 000 zł (słownie: dwa tysiące złotych);

Etap III – za zajęcie:
A) I miejsca nagroda pieniężna o wartości 25 000 zł brutto (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych) oraz nagroda dodatkowa w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
B) II miejsca nagroda pieniężna o wartości 15 000 zł brutto (słownie: piętnaście tysięcy złotych),
C) III miejsca nagroda pieniężna o wartości 10 000 zł brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych).


Link do udziału w konkursie.