|

Finał VIII edycji „Bitwy Regionów” 7 października w Tomaszowie Mazowieckim!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na finał konkursu „Bitwa Regionów”, który odbędzie się 7 października 2023 r. o godzinie 14:00 w Tomaszowie Mazowieckim w Arenie Lodowej przy ul. Strzeleckiej 24/26, 97-200 Tomaszów Mazowiecki.

W finale konkursu o miano najsmaczniejszej potrawy regionalnej powalczą najlepsze dania etapów wojewódzkich. Lista potraw dostępna na stronie: https://bitwaregionow.pl/ranking/

16 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski zaprezentuje potrawy konkursowe przed jury, któremu będzie przewodniczył Karol Okrasa. Spośród tych zespołów trzy najlepsze staną na podium, a na zwycięskie drużyny czekają nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 25 000 zł,
  • II miejsce – 15 000 zł ,
  • III miejsce – 10 000 zł.

Laureat I miejsca otrzyma nagrodę dodatkową – wyjazd dla 5 członków KGW na targi rolno-spożywcze GRÜNE WOCHE 2024 w Berlinie.

Finał uświetnią pokazy kulinarne Karola Okrasy oraz występy Agnes Violin i zespołów: Bayer Full, Piękni i Młodzi Dawid Narożny. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Kammel.

Która potrawa zachwyci jurorów? Przekonamy się już 7 października! Zapraszamy do udziału w wielkim święcie polskiej kuchni regionalnej!

Wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich życzymy powodzenia!