|

Dożynki Prezydenckie

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie odbyły się w dniach 23–24 września w Warszawie.

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie odbyły się w dniach 23–24 września w Warszawie. Podczas wydarzenia wieńczącego trud pracy włożony przez polskich rolników, Prezydent Andrzej Duda mówił o bezpieczeństwie i samowystarczalności żywnościowej naszego kraju.

W ramach obchodów Święta Plonów zostały zorganizowane: „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. Później prezydent wraz z małżonką wręczyli dyplomy grupom z 14 województw za udział w konkursie na najładniejszy wieniec. Następnie, w asyście artystów Mazowsza, Para Prezydencka przeszła w Korowodzie Dożynkowym na dziedziniec Pałacu Prezydenckiego. Tam wręczone zostały statuetki zwycięskim grupom w konkursach na najładniejszy wieniec dożynkowy i dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Samorząd województwa łódzkiego reprezentował Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Dyrekcja Departamentu Rolnictwa i Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Swoje stoiska miały również firmy z naszego regionu.