|

Dni Otwarte Funduszy Europejskich z KSOW

W piątek 12 maja w Skierniewicach nad Zalewem Zadębie była dobra zabawa na świeżym powietrzu, ale też szczypta rywalizacji i wspaniałe nagrody. Ci, którzy do nas dołączyli, na pewno nie żałowali, bo DOFE to każdego roku okazja do kreatywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na scenie muzycznej specjalnie dla mieszkańców Łódzkiego wystąpili: Mateusz Mijal, Future Folk, Ignacy i charyzmatyczny LemOn.

W sobotę bawiliśmy się w parku miejskim w Zgierzu, gdzie grali i śpiewali dla Was Julia Pietrucha, Urszula, Justyna Steczkowska i grupa Ira.

Bełchatów świętował Dni Otwarte Funduszy Europejskich w niedzielę, 14 maja, w parku Olszewskich w Bełchatowie odbyła się 10. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), organizowana przez Województwo Łódzkie. Impreza była okazją do zaprezentowania efektów i możliwości finansowania projektów z funduszy unijnych na obszarach wiejskich. Wśród atrakcji dla mieszkańców były warsztaty, konkursy, występy dzieci i gwiazd muzycznych. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba podkreślił rolę funduszy europejskich w rozwoju regionu i zapowiedział, że w nowej perspektywie finansowej będzie aż 13 mld zł do wykorzystania. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska podziękowała za współpracę i wsparcie Urzędu Marszałkowskiego oraz za wybór Bełchatowa jako jednego z trzech miast-gospodarzy DOFE. Na scenie plenerowej zaprezentowały się dzieci z miejskich szkół oraz gwiazdy takie jak Kasia Moś, Roxie Węgiel, Ania Dąbrowska i Enej. Impreza przyciągnęła tysiące bełchatowian oraz gości z okolicznych miast, którzy bawili się znakomicie.

Na stoiskach prezentowały się różne instytucje oraz organizacje związane z rozwojem obszarów wiejskich m.in. Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW).