Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

"Złota Grusza"

Agroturystyka jest szczególną formą wypoczynku, która umożliwia związek turysty z gospodarstwem rolnym, obejmuje czynny wypoczynek w otoczeniu przyrodniczym gospodarstwa oraz korzystanie z jego produkcji i usług. Jako jedna z niewielu form pozarolniczej działalności, stymuluje rozwój rolnictwa, stwarzając korzystny rynek zbytu surowców i produktów rolniczych, a przez wynajem kwater i świadczenie usług, zwiększa dochody osobiste rolnika. W ten sposób staje się ważnym, alternatywnym wobec rolnictwa, źródłem dochodu. To dzięki agroturystyce zwiększa się atrakcyjność terenów wiejskich i aktywność gospodarcza lokalnych środowisk.

Mając to wszystko na uwadze i chcąc wspierać rozwój agroturystyki w regionie Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego organizuje „Wojewódzki konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne – Złota Grusza”. Jego celem jest między innymi identyfikacja przykładów dobrych praktyk i rozpowszechnianie informacji o nich, a co za tym idzie zachęcanie do tworzenia gospodarstw agroturystycznych i ulepszania już istniejących.


W Łódzkiem nie ma gór ani morza, ale to nie znaczy, że nie można tu wspaniale spędzić wakacji. Lasy, łąki, stawy, w których można łowić, trasy rowerowe, konie i wiele, wiele innych – można by wymieniać w nieskończoność! A wszystko to oferują gościom gospodarstwa agroturystyczne, jedna z największych pereł turystycznych regionu. Z prawdziwą radością i pewnością siebie Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego zaprasza Państwa na urlop pod gruszą. Koniecznie złotą!

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009