Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konkurs Złota Grusza rozstrzygnięty!

29.08.2016

W minioną niedzielę wręczyliśmy kolejne już statuetki Złotej Gruszy. Pierwsza edycja wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza” miała miejsce w 2009 roku. Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych gospodarstw agroturystycznych w województwie łódzkim, ale również popularyzacja wypoczynku na wsi i propagowanie jego nowych form oraz promocja gospodarstw agroturystycznych i turystyki na obszarach wiejskich. W latach 2009-2016 w naborach do konkursu wpłynęło łącznie 161 zgłoszeń - w tym roku gospodarze prowadzący agroturystykę na terenie województwa łódzkiego zgłosili swoje gospodarstwa po raz siódmy.

Podsumowanie konkursu i wręczenie statuetek odbyło się podczas Dożynek Wojewódzkich w Piątku, a nagrody z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Marii Kaczorowskiej otrzymali:

w kategorii tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne
I miejsce – DOLINA KONI Wiktor Śpionek (gm. Dłutów, pow. pabianicki)
II miejsce – NA NOWINACH Maria Maślanka (gm. Łubnice, pow. wieruszowski)
III miejsce – LEŚNY DWOREK Ewa Kluzowska (gm. Wolbórz, pow. piotrkowski)

w kategorii wyspecjalizowane gospodarstwo agroturystyczne
I miejsce – AGROCHATKA - ZIELONY ZAKĄTEK Marek Matyja (gm. Ostrówek, pow. wieluński)
II miejsce –  ZALEW BATORÓWKA Renata i Zbigniew Bator (gm. Jeżów, pow. brzeziński)
III miejsce – LEŚNA DOLINA Magdalena Panak (gm. Pęczniew, pow. poddębicki)

Dolina Koni
to nie tylko agroturystyka, ale również uprawa rolna i, oczywiście, hodowla koni. Gospodarstwo ma ofertę całoroczną, czas można spędzić między innymi na szlaku konnym i biorąc udział w questach.

Na Nowinach to gospodarstwo, które zostało zgłoszone do konkursu po raz pierwszy. Właściciele zajmują się produkcją rolną, a dodatkowo świadczą usługi turystyczne od 2010 r. Gospodarstwo jest przyjazne zwierzętom, a turyści mogą spędzić czas między innymi na udziale w pracach polowych, co jest wyjątkową formą wypoczynku.

Leśny Dworek
jest miejscem stworzonym dla wielbicieli koni i wędkowania. Gospodarze oferują gościom pokoje z łazienkami i dostęp do kuchni, a w sezonie domową kuchnię Zatrzymując się tutaj, koniecznie trzeba spróbować potraw z dziczyzny!

Agrochatka jest miejscem wyjątkowym. Każdy, kto się tu znajdzie, od razu poczuje się jak w domu! Zwłaszcza dzieci, które na pewno od razu zaprzyjaźnią się z mieszkańcami gospodarstwa, m. in. kucykiem, koniem, owcami, kozami, papugami...

Batorówka to również nowe gospodarstwo agroturystyczne w konkursie. Właściciele prowadzą działalność od 2013 roku. W szczególności polecamy to miejsce wielbicielom wędkowania i miłośnikom ryb!

Leśna Dolina
to gospodarstwo położone w cichym i spokojnym miejscu, w pobliżu Zalewu Jeziorsko i Warty. Doskonale odpoczną tu rodziny, wielbiciele grzybobrania i miłośnicy wycieczek pieszych i rowerowych.

Zwycięzcom gratulujemy, a amatorów wypoczynku w zgodzie z naturą zapraszamy do odwiedzenia nagrodzonych gospodarstw!

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009