Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Podsumowanie konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne

01.09.2014

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zorganizowali VII edycję konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w roku 2014. Konkurs przeprowadzany jest na terytorium 16 województw w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, jako partner tego działania, zajmował się organizacją konkursu na terenie województwa łódzkiego.

W konkursie mogli brać udział rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne, posiadający aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą. W VII edycji zgodnie z regulaminem do konkursu nie mogła przystąpić osoba, która była laureatem wojewódzkiego etapu konkursu w latach 2012 i 2013 w kategorii w której zgłasza się do udziału w 2014 roku.
Do oceny gospodarstw została powołana komisja złożona ze specjalistów ŁODR w składzie:
- Andrzej Bartosik, Oddz. Piotrków Trybunalski              
- Aneta Kutkowska, Oddz. Bratoszewice,
- Bogusława Walkiewicz, Oddz. Kościerzyn.


Podsumowanie wojewódzkiego etapu oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu odbyło się 30 sierpnia podczas XXIII Promocyjno- Handlowej Wystawy Rolniczej ROL- SZANSA 2014 w Piotrkowie Trybunalskim.

Kategoria „ekologia – środowisko”
1. Karol Koper, zam. Rożny, gm. Dobryszyce.
2. Bartłomiej Krawczyk, zam. Pudzików, gm. Gomunice.
3. Agata Grzybowska, zam. Brzeg, gm. Pęczniew.

Kategoria „ekologiczne gospodarstwo towarowe”
1. Stanisław Kędzia, zam. Kurów, gm. Wieluń.
2. Przemysław Potomski, zam Lututów, gm. Lututów.
3. Piotr Gołasa, zam. Osiny, gm. Dmosin.

Wszyscy laureaci (3 pierwsze miejsca w każdej kategorii) otrzymali puchar ufundowany przez dyrektora ŁODR – Tomasza Mroczka, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego.

(Andrzej Bartosik ŁODR)


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009