Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska 2014

09.04.2014

W  Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach 8 kwietnia br. odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska.

Finaliści: rolnicy i uczniowie szkół rolniczych  wyłonieni zostali w eliminacjach, które odbyły się 25 marca  2014 r. w oddziałach  w Piotrkowie Trybunalskim i Kościerzynie oraz centrali ŁODR.

Finał olimpiady składał się z 2 części: testu oraz odpowiedzi ustnych. W I części finaliści rozwiązywali test składający się z 30 pytań, a w II części 10 osób z najlepszymi wynikami z testu udzielało odpowiedzi na pytania problemowe.
Uczestnicy odpowiadali na pytania  z następujących dziedzin:
1. Ekologiczna produkcja rolnicza.
2. Zasady cross-compliance
3. Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem Zasad Dobrej Praktyki Rolniczej.
4. Odnawialne źródła energii
5. Programy rolnośrodowiskowe

O zwycięstwie decydowała suma punktów z testu oraz z odpowiedzi ustnych.

W konkursowych zmaganiach zwyciężyli:

I miejsce - Andrzej Szubert – rolnik, Plichtów, powiat łódzki wschodni
II miejsce - Przemysław Matera – uczeń ZSR CKU w Wolborzu,  Psary Lechawa, powiat piotrkowski
III miejsce - Agnieszka Bejmert - rolniczka,  Kornaty, powiat zduńskowolski

Pozostali laureaci:
IV miejsce- Adrian Wróbel -  uczeń ZSR w Lututowie , Biała Parcela, powiat  wieluński
V miejsce- Bartosz Kornacki – rolnik, Annopole Nowe, powiat zduńskowolski
VI miejsce- Patryk Kurp –  uczeń ZSR w Lututowie,  Ciołki, powiat sieradzki
VII miejsce- Kamil Gniatkowski – uczeń ZS CKR  w Dobryszycach, Wola Malowana, powiat radomszczański
VIII miejsce- Dawid Goska – uczeń ZSR CKU w Wolborzu, Antoninów, powiat opoczyński
IX miejsce- Daniel Bury – uczeń ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, Gągolin Płd., powiat łowicki
X miejsce- Michał Dawid – uczeń ZS CKR w  Dobryszycach, Wielgomłyny, powiat radomszczański


Nagrody rzeczowe dla finalistów  konkursu (aparaty fotograficzne) ufundował Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Gratulacje oraz nagrody  laureatom oraz pozostałym uczestnikom złożyli: Maria Kaczorowska – dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Renata Nowak z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Małgorzata Gabryelczak i Beata Wszołek – z-cy dyrektora ŁODR zs. w Bratoszewicach.

Wszystkim uczestnikom  finału, laureatom, oraz sponsorom serdecznie dziękujemy.


Aneta Kutkowska
Fot. Cezary Solarczyk

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009