Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

Złote grusze trafiły do najlepszych

27.09.2013

Dobiegła końca 5. edycja „Wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne Złota Grusza”. W dniu 26 września na konferencję podsumowującą konkurs zjechali do Łodzi właściciele gospodarstw agroturystycznych.

Spotkanie otworzyli Dariusz Klimczak Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Maria Kaczorowska dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

 

Po wysłuchaniu prelekcji na temat możliwości reklamy i promocji agroturystyki oraz informacji o działaniach podejmowanych przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, które ukierunkowane są na wspieranie turystyki wiejskiej nadszedł czas ogłoszenia wyników.

Podobnie jak w latach ubiegłych zgłoszone obiekty oceniane były w jednej z dwóch kategorii – „ tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne” (gdzie głównym zajęciem właścicieli jest działalność rolnicza a agroturystyka jest jedynie dodatkowym źródłem dochodu) bądź w kategorii  „wyspecjalizowane gospodarstwo agroturystyczne” (gdzie agroturystyka jest jedynym lub dominującym źródłem dochodu). Wyniki ogłosiła dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Maria Kaczorowska. Laureaci otrzymali statuetki złotej gruszy oraz wysokie nagrody finansowe.


W tym roku do grona najlepszych gospodarstw agroturystycznych w regionie dołączyli:

Kategoria pierwsza – tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne

1. Gospodarstwo agroturystyczne w Zmyślonej Urszula i Andrzej Gawędzcy (gmina Siemkowice)



2. Gospodarstwo agroturystyczne „Amazonka” Józef Ukleja  (gmina: Goszczanów)


3. Gospodarstwo agroturystyczne Sławomir Gut  (gmina: Dalików)

Kategoria druga – wyspecjalizowane gospodarstwo agroturystyczne

1. Gospodarstwo agroturystyczne „HALIN” Maria Sikora  (gmina Bolimów)

2. Gospodarstwo agroturystyczne „DOLINA KONI” Wiktor Śpionek (gmina Dłutów)

3. Gospodarstwo agroturystyczne „LEŚNY ZAKĄTEK” Jolanta i Janusz Macierzyńscy (gmina Opoczno)


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009