Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Bukiety na talerzach w Bełdowie

18.06.2013

Czy wiecie, że na talerzu można stworzyć prawdziwy bukiet? Na pewno wiedzą o tym panie z kół gospodyń wiejskich, które w minioną sobotę, w Bełdowie, wyczarowały z prostych i popularnych składników prawdziwe cudeńka.

Obchody pięćdziesięciolecia gospodarzy okazały się wyjątkowo udanym przedsięwzięciem. KGW Bełdów świętowało 50 lat swojego istnienia, przybyło wielu gości, a atrakcji nie brakowało. Jedną z nich, która jednocześnie okazała się nie lada niespodzianką, był konkurs „Bukiet na talerzu”. Każde z uczestniczących w jubileuszu kół, a było ich 13, wytypowało jedną uczestniczkę, która mogła wykazać się nie lada kreatywnością przy tworzeniu bukietu, z wykorzystaniem tradycyjnych sposobów ozdabiania potraw.

Radości było co nie miara, a umiejętności pań  spowodowały, że jury stanęło przed prawdziwym wyzwaniem. Panie odwiedziła i nagrody wręczyła (wspaniałe roboty kuchenne, ufundowane przez SR KSOW Województwa Łódzkiego) Maria Kaczorowska – Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich. I miejsce zdobyło koło gospodyń wiejskich z Adamowa, zaszczytne II przypadło jubilatom – KGW Bełdów, a towarzystwa na podium dotrzymało im koło z Sani.

Życzymy jak najwięcej podobnych jubileuszy.

 

                                                               (Magdalena Kochanowska SR KSOW WŁ)

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009