Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Olimpiad w Łódzkiem ciąg dalszy

04.12.2012

Po raz kolejny KSOW swoimi środkami wsparł Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o Wieskim Gospodarstwie Domowym i chętnych do nauki mieszkańców województwa. W  Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach w dniu 29 listopada 2012 r. odbył się finał Olimpiady, do którego przystąpiło 30-stu uczestników z terenu województwa łódzkiego.


Finaliści wyłonieni zostali podczas eliminacji oddziałowych, które odbyły się w dniu 15 listopada 2012 r. w Oddziałach Piotrków Trybunalski i Kościerzyn oraz w Centrali w Bratoszewicach. Do etapu eliminacyjnego Olimpiady przystąpiły aż 94  osoby  z terenu województwa łódzkiego! świadczy to o coraz większym z roku na rok zainteresowaniu Olimpiadą, co bardzo cieszy organizatorów.

Podczas finału uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu:zasad zdrowego i racjonalnego żywienia, ekologii i ochrony środowiska na wsi, agroturystyki i turystyki wiejskiej, produktu tradycyjnego  i regionalnego, dziedzictwa kulturowego czy podstawowych zagadnień z zakresu wiedzy o  PROW 2007 – 2013.

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała Komisja a po podsumowaniu wyników uzyskanych przez uczestników Olimpiady, laureatami zostali :

Miejsce I – TERESA  STEFFEN - Dziepółć, gmina Radomsko
Miejsce II – MAŁGORZATA ŚCISŁOWSKA – Dziepółć, gmina Radomsko
Miejsce III - MIROSŁAWA  KOPIŃSKA – Bogusławice, gmina Wolbórz

Finaliści Olimpiady uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi, w postaci małego AGD, zakupionymi ze środków Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009