Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zmagania olimpijczyków w Łódzkiem

15.11.2012

Nic tak nie mobilizuje do zdobywania nowych informacji i stawania w szranki zmagań, jak moment ogłoszenia wyników, informacja o tym, że zostało się najlepszym w województwie, wspaniała nagroda, która ukoronuje trud włożony w naukę. Ale najważniejszym efektem przeprowadzanych konkursów jest ciągły wzrost liczby osób z większą wiedzą i znajomością problemów współczesnego rolnictwa. Doskonale zdając sobie z tego sprawę Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego po raz kolejny przygotował i przeprowadził Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy Rolniczej. Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego już po raz trzeci, zaczynając od 2010 roku, wspiera podejmowane działanie i nagradza uczestników Olimpiady, doceniając trud, jaki wkładają oni w podnoszenie swojej wiedzy.  


Wymagania, jakie stawia przed uczestnikami Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej powinny stanowić kanon wiedzy wszystkich, którym drogie jest nasze polskie, łódzkie rolnictwo. Zasady dobrej praktyki rolniczej, wzajemne oddziaływanie rolnictwa i środowiska, prawidłowe użytkowanie gruntów – niepogarszające ich jakości – to tylko niektóre z dziedzin, w których biegle muszą poruszać się uczestnicy Olimpiady, a które jednocześnie są tak ważne i potrzebne w prowadzeniu gospodarstwa.


Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Olimpiadzie, ponieważ dzięki podniesieniu swojej wiedzy wszyscy oni odnieśli niewymierne korzyści.
A w tegorocznej edycji zwyciężyli:


I miejsce – KUCHARCZYK NATALIA, rolnik, gmina Głowno
II miejsce – NOWAK KACPER, ZSR CKU Wojsławice
III miejsce – POPŁONIKOWSKI MATEUSZ, ZSR Sędziejowice
IV miejsce – SZUFLIŃSKI BARTŁOMIEJ, ZSP nr 2 RCKUiP Łowicz
V miejsce – KOTULSKI DARIUSZ, rolnik, gmina Bedlno
VI miejsce – ZABOST ŁUKASZ, ZSP nr 2 RCKUiP Łowicz
VII miejsce – CHRUŚCIŃSKI ADRIAN, ZSR Czarnocin
VIII miejsce – KURP PATRYK, ZSR Lututów
IX miejsce – WRÓBEL ADRIAN, ZSR Lututów
X miejsce – KLUZEK SEBASTIAN, ZSR Wolbórz


Nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc: miniwieżę, przenośny odtwarzacz DVD oraz kamerę, wręczał zwycięzcom Radosław Radwański – Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich do brania udziału w kolejnych edycjach Olimpiady!


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009