Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

Grusze zdobyte!

28.09.2012

Piątek, 28 września 2012 r. był dniem wyjątkowym… Na pewno długo nie zapomni go sześcioro laureatów, którzy powiększyli grono najlepszych gospodarzy prowadzących agroturystykę w regionie łódzkim.

Podczas konferencji, którą swoją obecnością uświetnili Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński i Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska, wręczono wyczekiwane statuetki wspaniałej, Złotej Gruszy. Jest ona już swego rodzaju symbolem jakości, dobrze spędzonego czasu i odpoczynku na łonie natury. Ale także symbolem pracy i trudu, jaki ci, którzy o nią walczą, wkładają w prowadzenie swoich gospodarstw. A robią to przecież dla nas, żebyśmy mogli w ich przytulnych, spokojnych domach posmakować radości świeżego powietrza, wygwieżdżonego nieba, ciszy i wspaniałego, domowego jedzenia.

Aby już dłużej nie trzymać w niepewności tych, którzy nie mogli być na konferencji i jeszcze nie wiedzą, w którą część łódzkiego pojadą na kolejny urlop, podajemy wyniki.


W roku 2012, w IV edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza” zwyciężyli:


 Kategoria I Gospodarstwo agroturystyczne tradycyjne


Miejsce I: Gospodarstwo agroturystyczne „Nad Rawką”, Krzysztof Walczak, Budy Grabskie 45 (gmina Skierniewice)
Miejsce II: Gospodarstwo agroturystyczne „Nad Strugą”, Beata Kalemba, Dzietrzniki 216 (gmina Pątnów)
Miejsce III: Gospodarstwo agroturystyczne „Udane lato” Teresa Purgał, Dąbrówka 213 (gmina Aleksandrów)


Kategoria II Gospodarstwo agroturystyczne


Miejsce I: Gospodarstwo agroturystyczne „Gościniec nad Prosną” Mariusz Mączka, Gola 1b (gmina Bolesławiec)
Miejsce II: Gospodarstwo agroturystyczne Ewy Kempy, Felinów 13 (gmina Osjaków)
Miejsce III: Gospodarstwo agroturystyczne „Bumerang” Jolanta Foks, Chlebów 3 (gmina Lipce Reymontowskie)


Laureaci konkursu otrzymali nie tylko słynne statuetki, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjne nagrody finansowe, ufundowane przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego.


W Łódzkiem nie ma gór ani morza, ale to nie znaczy, że nie można tu wspaniale spędzić wakacji. Lasy, łąki, stawy, w których można łowić, trasy rowerowe, konie i wiele, wiele innych – można by wymieniać w nieskończoność! A wszystko to oferują nam gospodarstwa agroturystyczne, jedna z największych pereł turystycznych regionu. Więc mimo że w tym roku sezon urlopowy dobiegł końca,  gospodarstwa agroturystyczne mają przecież ofertę całoroczną, więc z prawdziwą radością i pewnością siebie Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego zaprasza Państwa na urlop pod gruszą. Koniecznie złotą!


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009