Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Grusze zdobyte!

28.09.2012

Piątek, 28 września 2012 r. był dniem wyjątkowym… Na pewno długo nie zapomni go sześcioro laureatów, którzy powiększyli grono najlepszych gospodarzy prowadzących agroturystykę w regionie łódzkim.

Podczas konferencji, którą swoją obecnością uświetnili Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński i Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska, wręczono wyczekiwane statuetki wspaniałej, Złotej Gruszy. Jest ona już swego rodzaju symbolem jakości, dobrze spędzonego czasu i odpoczynku na łonie natury. Ale także symbolem pracy i trudu, jaki ci, którzy o nią walczą, wkładają w prowadzenie swoich gospodarstw. A robią to przecież dla nas, żebyśmy mogli w ich przytulnych, spokojnych domach posmakować radości świeżego powietrza, wygwieżdżonego nieba, ciszy i wspaniałego, domowego jedzenia.

Aby już dłużej nie trzymać w niepewności tych, którzy nie mogli być na konferencji i jeszcze nie wiedzą, w którą część łódzkiego pojadą na kolejny urlop, podajemy wyniki.


W roku 2012, w IV edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza” zwyciężyli:


 Kategoria I Gospodarstwo agroturystyczne tradycyjne


Miejsce I: Gospodarstwo agroturystyczne „Nad Rawką”, Krzysztof Walczak, Budy Grabskie 45 (gmina Skierniewice)
Miejsce II: Gospodarstwo agroturystyczne „Nad Strugą”, Beata Kalemba, Dzietrzniki 216 (gmina Pątnów)
Miejsce III: Gospodarstwo agroturystyczne „Udane lato” Teresa Purgał, Dąbrówka 213 (gmina Aleksandrów)


Kategoria II Gospodarstwo agroturystyczne


Miejsce I: Gospodarstwo agroturystyczne „Gościniec nad Prosną” Mariusz Mączka, Gola 1b (gmina Bolesławiec)
Miejsce II: Gospodarstwo agroturystyczne Ewy Kempy, Felinów 13 (gmina Osjaków)
Miejsce III: Gospodarstwo agroturystyczne „Bumerang” Jolanta Foks, Chlebów 3 (gmina Lipce Reymontowskie)


Laureaci konkursu otrzymali nie tylko słynne statuetki, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjne nagrody finansowe, ufundowane przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego.


W Łódzkiem nie ma gór ani morza, ale to nie znaczy, że nie można tu wspaniale spędzić wakacji. Lasy, łąki, stawy, w których można łowić, trasy rowerowe, konie i wiele, wiele innych – można by wymieniać w nieskończoność! A wszystko to oferują nam gospodarstwa agroturystyczne, jedna z największych pereł turystycznych regionu. Więc mimo że w tym roku sezon urlopowy dobiegł końca,  gospodarstwa agroturystyczne mają przecież ofertę całoroczną, więc z prawdziwą radością i pewnością siebie Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego zaprasza Państwa na urlop pod gruszą. Koniecznie złotą!


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009