Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Gratulujemy finalistom Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska

08.03.2012

W dniu 7 marca br. rozstrzygnięty został etap finałowy Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska, organizowanej przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

Uczestnikami olimpiady byli rolnicy i uczniowie szkół rolniczych z terenu województwa łódzkiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap – eliminacje oddziałowe – odbył się w dniu 29.02.2012 r.  w siedzibie Centrali ŁODR w Bratoszewicach oraz oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim i Kościerzynie. Na tym etapie, każdy z uczestników odpowiadał na 30 pytań testowych.  Najlepszych 10 osób z każdego oddziału (łącznie 30 osób), zakwalifikowanych zostało do drugiego etapu olimpiady – finału wojewódzkiego.

Walka o finałowe zwycięstwo nie była łatwa. Uczestnicy zmagali się z pytaniami testowymi oraz odpowiadali na trzy wylosowane pytania problemowe. Musieli wykazać się wiedzą z następujących zagadnień: ekologiczna produkcja rolnicza, zasady cross-compliance, ochrony środowiska w gospodarstwie rolnym, odnawialnych źródeł energii oraz podstawowych zagadnień z zakresu wiedzy o PROW 2007-2013.

Laureatami tegorocznej olimpiady zostali:

I miejsce - Kucharczyk Damian
II miejsce - Szubert Andrzej
III miejsce - Nowak Kacper
IV miejsce – Kucharczyk Krzysztof
V miejsce - Olczyk Elżbieta
VI miejsce - Czerniszewski Piotr
VII miejsce - Olbrych Mateusz
VIII miejsce - Kowal Grzegorz
IX miejsce - Kurp Patryk
X miejsce - Owczarek Maciej

Trójka najlepszych finalistów olimpiady nagrodzona została pucharami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gadżety promocyjne ufundowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009