Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

8. Jarmark Wojewódzki

07.09.2011

Dziesiątki stoisk wypełniły Piotrkowską podczas 8. Jarmarku Wojewódzkiego. Impreza organizowana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi cieszyła się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Wystawcy usytuowaniu byli w 5 strefach – kulinarnej, unijnej, sportowej, kultury i folkloru. Każda z nich kusiła innymi atrakcjami.
W kulinarnej królowały zapachy swojskiego jedzenia. Dużą popularnością cieszyły się wielkie kołacze wiejskiego chleba z Brzezin, przepyszne pieczone pierogi z Budziszewic oraz zalewajka z Radomska. Potrawy inspirowane wielokulturowością łódzką przyrządzał Carlos González-Tejera. W menu proponował gościom pęczak zapiekany z grzybami, schab sous-vide z patelni, czulent z kurczakiem, karp sous-vide podsmażany z kartoflami z jogurtem, rosół z karpia oraz karp zapiekany pod klarownym masłem. Były też konkursy ubijania masła na czas, tarcia marchwi na czas i na największy chleb.

Swój folklor i tradycję wspólnego śpiewania prezentowały liczne grupy przebrane w stroje ludowe. Muzyka Akordeonów oraz chóralne śpiew rozbrzmiewały na całej długości Jarmarku. W tej radosnej atmosferze zorganizowano wiele warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

W strefie sportu mieliśmy interaktywną prezentację walorów dyscyplin sportu, których specyfika, charakter oraz wynik sportowy są wyróżnikiem w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Podczas Jarmarku zaprezentowano oficjalnie skład drużyny Organiki Budowlanych Łódź, występujących w ekstraklasie siatkarek. Poza tym zaprezentowali się żużlowcy, karatecy, baseballiści oraz gracze… speedmintona (odmiana badmintona na powietrzu, dzięki specjalnym lotkom sport pozwalający na grę bez względu na panujące warunki atmosferyczne i porę dnia).

Nie zabrakło także informacji o funduszach unijnych. Strefa unijna to jednak nie tylko stoiska informacyjne. W Pasażu Schillera były konkursy z nagrodami, występy na scenie, jak również atrakcje dla najmłodszych.

Podczas tegorocznej edycji jarmarku nie zabrakło atrakcji dla samych wystawców. Dla nich właśnie ogłoszony został plebiscyt  na najlepsze stoisko wystawiennicze. Wśród najatrakcyjniejszych znaleźli się powiaty; poddębicki, radomszczański i łowicki. Zwycięzcy będą mogli zrealizować kampanie promocyjną na antenie TVP Łódź. Takie nagrody dla jednostek samorządowych ufundował Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009