Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Gratulujemy zwycięzcom Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska

18.03.2011

W dniu 17 marca br odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska. Realizatorem projektu był Sekretariat Regionalny KSOW  Województwa Łódzkiego  wraz z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach.

Finaliści ( rolnicy i uczniowie szkół rolniczych)  wyłonieni zostali w eliminacjach, które odbyły się 3 marca w centrali ŁODR z/s w Bratoszewicach oraz w oddziałach: Piotrków Trybunalski i Kościerzyn.

Finał składał się z 2 części: testu oraz odpowiedzi ustnych. W I części finaliści rozwiązywali test składający się z 30 pytań a w II części 10 osób z najlepszymi wynikami z testu udzielało odpowiedzi na pytania problemowe.

Uczestnicy odpowiadali na pytania  z następujących dziedzin:

1. Ekologiczna produkcja rolnicza.

2. Zasady cross-compliance

3. Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem Zasad Dobrej Praktyki Rolniczej.

4. Odnawialne źródła energii

5. Programy rolnośrodowiskowe

O zwycięstwie decydowała suma punktów z testu oraz z odpowiedzi ustnych.

 

W konkursowych zmaganiach zwyciężył
Pan Krzysztof Kucharczyk - gm. Głowno

II miejsce zajęła Pani Elżbieta Olczyk- gm.Jeżów

III miejsce  zajął– Pan Kacper Nowak -gm.Zduńska Wola

Pozostali laureaci:

IV miejsce- Dariusz Pawlak-gm. Lutomiersk

V miejsce- Łukasz Karbowiak- gm. Głowno

VI miejsce- Damian Kucharczyk- gm. Głowno

VII miejsce- Jakub Krukowski- gm. Kutno

VIII miejsce- Magdalena Nowacka- gm. Stara Biała

IX miejsce- Andrzej Szubert- gm. Nowosolna

X miejsce- Agnieszka Dobruchowska- gm. Złoczew

Finalistów uhonorowano nagrodami rzeczowymi , dyplomami oraz pucharami.
Nagrody rzeczowe dla finalistów : aparaty fotograficzne, ramki cyfrowe, odtwarzacze MP 4 oraz gadżety ufundował Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego.

Nagrody laureatom wręczali: Pan Jerzy Runiński-Z-ca  Dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Pan Janusz Szrama - Dyrektor ŁODR zs w Bratoszewicach oraz Pan Karol Szewczyk -dyrektor ŁODR zs w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009