Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

KRUS apeluje o bezpieczne wakacje

26.06.2019

Zaczęły się wakacje, a za chwilę zaczną się żniwa. Okres letni na wsi to przede wszystkim czas wzmożonych prac polowych. Co roku, jest to także pora, podczas której odnotowuje się wzrost wypadków w rolnictwie. Wśród poszkodowanych obok dorosłych są dzieci, które najczęściej w lecie są wsparciem przy pracach w gospodarstwach.  Warto pomyśleć wcześniej o ewentualnych zagrożeniach, zanim będzie za późno.
Co roku Wojewódzka Komisja do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w rolnictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Łodzi apeluje o to samo: aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas nasilonych prac polowych. Warto pomyśleć o ewentualnych zagrożeniach, tym bardziej, że w rzeczywistości polskiej wsi nie brakuje dzieci pomagających w gospodarstwach rolnych, właśnie przy żniwach. Należy pamiętać, że jeżeli pomoc dzieci jest niezbędna w gospodarstwie, to tylko przy takich pracach, które mogą wykonać ze względu na swoje warunki fizyczne i psychiczne.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009