Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wyjazd studyjny do Rumunii

07.06.2019

Rolnicy, przedstawiciele instytucji związanych z przetwórstwem rolno-spożywczym oraz samorządowcy z województwa łódzkiego w towarzystwie Członka Zarządu Andrzeja Górczyńskiego wyjechali do Rumunii. Od poniedziałku (3 czerwca) podglądają tamtejsze rolnictwo ekologiczne i bioróżnorodność.
 
Już w drodze 20-osobowa grupa zdążyła odwiedzić węgierski kompleks agroturystyczny obejmujący sady śliwkowe, przetwórnię oraz restaurację. Obiekt wchodzi w skład węgiersko-rumuńskiego projektu Śliwkowego Szlaku - projektu rozbudowującego ofertę agroturystyczną i lokalną markę.
 
Na terenie Rumunii rolnicy z Łódzkiego spotkali się z lokalnymi samorządowcami oraz lokalną grupą działania w regionie Satu Mare. Nasza delegacja rozmawiała także z przedstawicielami organizacji rolniczych i grupami producenckimi działającymi w rejonie Petresti.
 
- Przed nami jeszcze kilka spotkań z władzami lokalnymi, producentami z branży rolno-spożywczej oraz z rolnikami – mówi członek zarządu województwa Andrzej Górczyński. W programie wizyty, która potrwa do 8 czerwca, jest też zaplanowana rozmowa z przedstawicielami władz lokalnych i krajowych odpowiedzialnymi za rozdysponowanie środków unijnych oraz za system doradztwa rolniczego.

Wyjazd został zorganizowany ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej PROW 2014-2020.
 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009