Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Weekend pod znakiem ekologicznej i naturalnej żywności

16.10.2017

W miniony weekend 13-15.10.2017 r. do Łodzi zjechali przedsiębiorcy oraz przedstawiciele branży biożywności i produktów ekologicznych. To wszystko za sprawą odbywających się Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD.

Udział w targach, to doskonała okazja do poznania oferty polskich i zagranicznych producentów, dystrybutorów ekologicznych produktów oraz obserwacji pojawiających się na rynku trendów i nowości, a także do nawiązania szerokich kontaktów biznesowych. Tegoroczna edycja przyciągnęła blisko 350 wystawców z Polski, Czech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Litwy, Białorusi, Szwecji czy Ukrainy.

Targom towarzyszyło wiele wydarzeń, skierowanych do miłośników bioproduktów i zdrowego stylu życia, tj. spotkania branżowe, pokazy i konkursy kulinarne, porady i konsultacje z ekspertami, degustacje produktów ekologicznych.  

Pierwszego dnia targów, producenci tradycyjnej żywności z terenu województwa łódzkiego rywalizowali w konkursie „Tygiel Smaków”, organizowanym przez Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało ponad 50 produktów, wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Podczas targów nie zabrakło również stoiska promocyjnego zorganizowanego przez JR KSOW WŁ na którym wszyscy zainteresowani uzyskaniem wsparcia ze środków unijnych na realizację projektów na terenach wiejskich, mogli znaleźć informacje na temat zakresu możliwego dofinansowania. Zwiedzający targi mogli również otrzymać publikacje i materiały poświęcone PROW 2014-2020.

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009