Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dożynki Prezydenckie 2017

19.09.2017

Podczas Dożynek Prezydenckich w Spale, w dniu 16.09.2017 r., JR KSOW WŁ zorganizowała stanowisko promocyjne PROW na stoisku województwa łódzkiego. Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia ze środków unijnych na realizację projektów na terenach wiejskich, mogły uzyskać informacje na temat możliwego zakresu dofinansowania, kwalifikowalności kosztów oraz zasad wypełniania i przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Ponadto rozdawane były publikacje, ulotki i materiały promujące PROW 2014-2020. Zainteresowanie było duże i wielu zwiedzających podchodziło do stanowiska Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich, rozmawiali z oddelegowanymi pracownikami i otrzymywali odpowiednie materiały.

Dożynki trwały dwa dni, w sobotę odbył się m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy (w tym roku wygrało województwo lubuskie), na scenie prezentowały się zespoły ludowe z różnych regionów Polski. Natomiast w niedzielę, 17 września, obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji rolników w Kaplicy Polowej Armii Krajowej. W Miasteczku Regionów można było spróbować smakołyków ze wszystkich województw, a w centrum Spały stanęło wesołe miasteczko oraz wiele stanowisk z rękodziełem ludowym, potrawami regionalnymi i zabawkami.

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009