Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

English 
baner

Łódzkie promuje wieś. Agrotravel 2017

10.04.2017

W miniony weekend województwo łódzkie z przyjemnością wzięło udział w IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017, sprawdzając się w roli regionu partnerskiego. Z radością i uśmiechem zapraszaliśmy w nasze progi, zachęcaliśmy zwiedzających do spróbowania naszych potraw i zaplanowania urlopu w Łódzkiem.

Region partnerski reprezentowali Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński i Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Maria Kaczorowska. Nasze stoisko odwiedzili liczni zwiedzający, a wśród nich między innymi gospodarz targów Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, posłowie do Europarlamentu Bogdan Wenta i Czesław Siekierski, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak czy Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

Samorząd Województwa Łódzkie podczas targów odebrał dwie nagrody: dyplom w kategorii Współpraca Ponadregionalna za „partnerstwo bez granic” na rzecz rozwoju turystyki od ROT Województwa Świętokrzyskiego oraz nagrodę za inicjatywy na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki od Posła do Parlamentu Europejskiego dra Czesława Siekierskiego.

Koła gospodyń wiejskich przygotowały specjalnie na targi wyjątkowe potrawy, przywodzące na myśl wakacje z lat dziecinnych. W kulinarnych popisach wspierał nasze przedstawicielki finalista programu Masterchef z województwa łódzkiego – Adam Kozanecki. Przygotował wspólnie z przedstawicielami regionu partnerskiego i gospodarzem potrawy doskonale znane i wpisane na listę produktów tradycyjnych, ale w nowoczesny i ciekawy sposób, pokazując, jak można połączyć tradycję z nowoczesnością i nadać jej nowego uroku.
Zachęcaliśmy nie tylko do posmakowania potraw z Łódzkiego, ale także do zobaczenia  licznych atrakcji województwa. Rękodzielnicy i zespoły folklorystyczne pokazywały tradycyjne oblicze obszarów wiejskich, wzbudzając niemałe zainteresowanie odwiedzających. Aktywnym opowiadaliśmy o szlakach w regionie i wręczaliśmy mapy, cieszące się ogromnym powodzeniem. Dużą ciekawość zwiedzających wzbudziły questy, czyli wyjątkowy sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych prezentowali z dumą statuetki, zdobyte zasłużenie w konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne Złota Grusza i opowiadali, co warto zobaczyć w ich najbliższej okolicy. Opowiadaliśmy też o tym, co jest w Łódzkiem ciekawego, jak zaplanować wyjazd i co zobaczyć. A oferta turystyczna Łódzkiego jest szeroka i dla każdego: skanseny, pałace, uzdrowiska, liczne atrakcje dla dzieci i wiele, wiele innych.

Stoisko było różnorodne, ale wszystkim przyświecał jeden cel. Pokazać piękno województwa i jego obszarów wiejskich. Wszystkich, nie tylko tych, którzy odwiedzili nas w weekend, zachęcamy: przyjedź do nas – zjedz w Łódzkiem, odpocznij, zobacz, przeżyj.

Do zobaczenia!
Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009